ثبت سفارش جدید

در کمتر از چند کلیک سفارش خود را ثبت کنید

طرح صنعتی

طرح صنعتی: (راهنما) طرح صنعتی، عملی حرفه‌ای در زمینه طراحی محصولات، دستگاه‌ها، اشیا و خدمات مورد استفاده روزانه میلیون‌ها نفر در سراسر جهان است. یک ویژگی اصلی این است که طراحی قبل از ساخت است: عمل خلاقانه تعیین و تعریف شکل و ویژگی‌های یک محصول، قبل از عمل فیزیکی ساخت یک محصول انجام می‌شود. طراحان صنعتی معمولا بر روی ظاهر فیزیکی، عملکرد و قابلیت تولید یک محصول تمرکز می‌کنند. هر شیئی که روزانه در خانه، دفتر کار، دانشگاه یا محیط عمومی خود با آن در ارتباط هستید نتیجه یک فرآیند طراحی است. در طراحی این فرآیند، تصمیمات بی‌شماری توسط یک طراح صنعتی و تیم آنها که می‌تواند شامل افراد با تخصص متنوع باشد، گرفته می‌شود که با هدف بهبود زندگی شما از طریق طراحی خوب اجرا می‌شود. طراحی صنعتی، به عنوان یک هنر کاربردی، اغلب بر ترکیبی از زیبایی شناسی و ملاحظات کاربر محور متمرکز است و همچنین راه حل‌هایی برای مشکلات شکل، عملکرد، بازاریابی، توسعه نام تجاری، پایداری و فروش ارائه می‌دهد.

اشخاص حقیقی

کپی شناسنامه و کارت ملی مالک طرح
کپی شناسنامه و کارت ملی طراح
۵ سری عکس ۳ بعدی از طرح صنعتی در ابعاد ۶ * ۶

اشخاص حقوقی

ارائه روزنامه آخرین تغییرات اعضای هیئت مدیره( دارندگان حق امضا )
کپی شناسنامه و کارت ملی دارندگان حق امضا
کپی شناسنامه و کارت ملی طراح
۵ سری عکس ۳ بعدی از طرح صنعتی در ابعاد ۶ * ۶

در صورتی که شخص دارای وکیل یا نماینده قانونی باشد و مراحل ثبت توسط وکیل انجام شود، بایستی وکالت نامه رسمی در سامانه بارگذاری شود.

اگر علامت تجاری در طرح کالا قابل مشاهده باشد، متقاضی باید یک تصویر واضح و خوانا از اصل گواهینامه ثبت علامت تجاری (که خود مالکیت آن را به عهده دارد) را در قسمت ضمیمه اظهارنامه بارگذاری کند.

با توجه به اینکه ثبت طرح صنعتی به نوبت شما بستگی دارد، اما تقریبا زمانی حدود 1 الی 3 ماه برای ثبت کامل طرح صنعتی مورد نیاز است.

مهمترین تفاوت اختراع و طرح صنعتی در این است که در طرح صنعتی، شکل ظاهری محصول و یا بسته بندی آن به ثبت می‌رسد در حالی که در اختراع کارایی، نوآوری، نحوه عملکرد و فرمول، ثبت می‌شود.

هر کسی که طرح جدیدی را خلق کند یا توسط قرارداد استخدام به کارفرما متعلق باشد، می‌تواند متقاضی طرح صنعتی باشد. شخص حقیقی و شخص حقوقی می‌توانند درخواست ثبت طرح صنعتی را داشته باشند.

ثبت طرح صنعتی عادی

شروع قیمت از

1,200,000

900,000

تومان

ثبت طرح صنعتی عادی

شروع قیمت از

1,200,000

900,000

تومان

۱- ثبت اظهارنامه درخواست ثبت طرح شما ( یک طرح )

۲-واریزی اعتبار ۵ ساله ی طرح بنام شما

۳- درج آگهی ثبت طرح شما در روزنامه رسمی کشور

۴- صدور گواهینامه رسمی طرح صنعتی شما

کمیسیون طرح صنعتی

عکاسی صنعتی

ثبت طرح صنعتی و عکاسی